Hurtownia Komandor Poznań

Komandor Poznań

ul. Jeleniogórska 20
60-179 Poznań
Godz. otwarcia:
Pon-Pt: 7:00-16:00

Tel. kom. 697 150 093                               667 672 860
Tel. 61 868 55 40 wew. 106

Blaty kuchenne i łazienkowe z konglomeratu kwarcowego Technistone
Blaty TechniStone to nowoczesny materiał – wysokiej jakości konglomerat kwarcowy, który łączy w sobie naturalne materiały spajane ze sobą i obrabiane za pomocą najnowocześniejszych technologii firmy Breton. Materiał Technistone składa się w 95% z naturalnych materiałów – głównie z kwarcu i granitu połączonego z 5% dodatków. Dzięki unikalnym własnościom uzyskanym w trakcie produkcji, materiał TechniStone odpowiada wszelkim oczekiwaniom współczesnych użytkowników blatów kuchennych. Dodatki te to komponenty nadające materiałowi odpowiednią twardość i pigmenty koloryzujące nadające estetykę i stabilność kolorów. TechniStone jest identyczny i w niektórych aspektach nawet przewyższa w swojej charakterystyce kamień naturalny. Materiał dostępny jest w płytach o wielkości 304×140 cm i w grubości 20 i 30 mm oraz 12 mm (w większości materiałów).


Przykładowe realizacje 

Gdzie można zastosować Technistone?


zastosowanie konglomeratu kwarcowego w domu

 

Konglomerat kwarcowy TECHNISTONE został zaprojektowany do użycia w wielu obszarach budownictwa. Może być używany jako materiał podłogowy w postaci płytek, okładzin ściennych, blatów kuchennych i łazienkowych, parapetów wewnętrznych, schodów. Doskonale sprawdza się w obiektach o dużym natężeniu ruchu pieszego takich jak: hotele, sale portów lotniczych, biurowce oraz centra handlowe. Jest idealnym materiałem do zastosowań w przemyśle meblarskim jako blaty w hotelach i restauracjach. Dzięki jego doskonałym właściwościom fizycznym i odporności na substancje chemiczne doskonale sprawdza się w blatach na meblach laboratoryjnych, w salonach piękności, przychodniach zdrowia, gabinetach dentystycznych. Dzięki bardzo niskiej nasiąkliwości jest niezastąpiony w kontaktach z żywnością oraz jako okładzina basenów.Zalety konglomeratu kwarcowego Technistone


Blaty wykonane z konglomeratu kwarcowego TechniStone są bardzo odporne na zarysowania, na cięcia, wysoką temperaturę jak również na kwasy, zazwyczaj używane w gospodarstwie domowym takie jak: sok z cytryny, ocet itp. Te właściwości stawiają konglomerat kwarcowy TechniStone powyżej innych porównywalnych rozwiązań. Pozwala to na używanie blatów kuchennych generalnie bez żadnych ograniczeń i gwarantuje perfekcyjny wygląd powierzchni nawet po wielu latach użytkowania. Prosta i szybka pielęgnacja konglomeratu kwarcowego TechniStone jest jego największą zaletą. Gładka powierzchnia bez porów porównywalna do powierzchni szkła. Dzięki temu, że materiał jest pozbawiony klejonych krawędzi i połączeń wydatnie poprawia to możliwości czyszczenia powierzchni wykonanej z konglomeratu kwarcowego TechniStone. Pełnia kolorów, struktura, perfekcja w projektowaniu. Blat kuchenny jest najważniejszym elementem w każdej kuchni i konglomerat kwarcowy TechniStone dodaje jej blasku. Jest elegancki w swojej istocie, perfekcyjny w każdym detalu. Dzięki swojej wysokiej funkcjonalności konglomerat kwarcowy TechniStone jest materiałem najwyższej jakości do zastosowań wnętrz i do najbardziej wymagających zastosowań.

 


Specyfikacja techniczna

Skład: 95% składniki naturalne (kwarc i granit), 5% żywice i pigmenty
Faktura: drobno-, średnio-, gruboziarnista
Wykończenie powierzchni: polerowana (standard)
Liczba kolorów: 10 (paleta standardowa), ponad 30 (paleta niestandardowa – tylko przy dużych zamówieniach)
Grubość powłoki: 12 mm (dostępne w niektórych kolorach), 20 mm, 30 mm (standard)
Masa [kg/m2]: 29,5 (płyta grubości 12 mm); 48 (płyta grubości 20 mm) 72 (płyta grubości 30 mm)
Nasiąkliwość[%]: 0,023 – 0,035 maksymalnej wagi
Gęstość [g/cm3]: 2,05 – 2,30
Twardość wg. skali Mohsa: 6-7
Klasa palności: B1 (trudno palny)
Wytrzymałość na ściskanie [MPa]: poniżej 70
Wytrzymałość na zginanie [MPa]: 42 – 62
Temperatura użytkowania [°C]: -5 do +160
Wytrzymałość temperaturowa [°C]: maks. +210
Kształty: wg projektu
Gwarancja na materiał: 10 lat
Normy, aprobaty, certyfikaty: Spełnia wszystkie normy europejskie
 
Hurtownia Komandor w Poznaniu – nasi dostawcy

GTV Hettich


Polityka RODO | Polityka cookies | Copyrights 2012 Hurtownia Komandor.

Hurtownia Komandor Poznań

Oferujemy szeroki wybór materiałów i półfabrykatów meblowych. Hurtownia posiada w swojej kolekcji produkty producentów krajowych i zagranicznych. Dla naszych klientów proponujemy również usługi stolarskie z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii dedykowanych do materiałów dostępnych w naszej ofercie. Hurtownia meblowa Komandor Poznań obsługuje klientów hurtowych oraz detalicznych. Zapoznaj się z pełną ofertą produktową hurtowni : hurtownia płyty meblowej poznań, kronopol poznań, płyta meblowa poznań, płyty laminowane poznań, systemy drzwi przesuwnych, formatki Poznań, grafika na szkle poznań, lacobel poznań, szafy przesuwne, maskownice grzejnikowe poznań, usługi CNC poznań, systemy Komandor, hurtownia luster poznań, drzwi do szaf poznań, hurtownia szkła poznań, oklejanie płyt poznań, usługi szklarskie poznań, szkło kolorowe poznań, fronty kuchenne w poznaniu.

design by apayo.pl