Fronty akrylowe

Kuchnia z frontami akrylowymi

W ofercie Kujawsko-Pomorskiej Hurtowni Komandor znajdą Państwo fronty akrylowe produkowane na bazie płyty MDF o grubości 19 mm. Front pokryty jest akrylem wysokopołyskowym lub super matowym, powierzchnia płyty zabezpieczona jest folią ochronną oraz jest odporna na działanie promieni UV.

Wykorzystywana technologia


Powierzchnie akrylowe są znane z unikalnego połysku/matu i głębi koloru. Zaraz po usunięciu folii protekcyjnej powierzchnia akrylu jest bardzo wrażliwa na uszkodzenia. Powodami tego są :

  1. pozostałości z kleju folii protekcyjnej są wciąż na powierzchni płyty, co czyni ją miękką. Efekt ten ustępuje z czasem.
  2. powłoka akrylowa jest higroskopijna, znaczy to, że musi pozostawać wystawiona na wilgoć zawartą w powietrzu, aby uzyskać wymaganą twardość. Czas utwardzania wynosić może do tygodnia. Aby przyspieszyć proces zaleca się przemywać powierzchnię akrylową roztworem jednoprocentowym mydła z wodą za pomocą miękkiej ściereczki z mikrofibry.

NIGDY NIE UŻYWAĆ DO CZYSZCZENIA FRONTU DETERGENTÓW, WYBIELACZY ANI ALKOHOLI


Wpływ na środowisko

  • Meblowe płyty pokryte powierzchnią akrylową nie zawierają metali ciężkich, stabilizatorów cynoorganicznych ani środków rakotwórczych. Podlegają recyclingowi, nie stanowią więc zagrożenia dla środowiska naturalnego.

Jak czyścić i pielęgnować fronty akrylowe?

  • Z uwagi na zastosowanie akrylu i uzyskanie wysokiego połysku wraz z efektem głębi koloru fronty akrylowe należy czyścić i pielęgnować w szczególny sposób. Do czyszczenia powierzchni frontów stosujemy wyłącznie miękkie ściereczki (np. bawełniane lub dostępne w sklepach ściereczki z mikrofazy).

Instrukcja użytkowania

  • Fronty myjemy 1% roztworem wody z mydłem. Unikamy mleczek do czyszczenia typu Cif – mogą zarysować powierzchnię.

Fronty pokryte są folią ochronną. Należy ją usunąć dopiero po zamontowaniu frontu. Zalecane jest aby przynajmniej przez 7 dni po ściągnięciu folii nie czyścić (przecierać) frontów.


W celu zamówienia frontów akrylowych prosimy o kontakt z działem handlowym – tel.: 52 564 24 00 lub 661 929 200, mail: hurtownia.bydgoszcz@komandor.pl.

 

 

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux